Başarılı bir iş hayatı nasıl olur? | Radyo TNT

Radyo TNT

Son Yazılar

Başarılı bir iş hayatı nasıl olur?

Yaşama geldikten sonra, insanoğlu kendini her an geliştirmiş, bilgili, kültürlü olabilmek ve ilerde sevdiği bir meslek dalını elde etmek için çalışmış çabalamıştır. Önce okula giderek sonra aile büyüklerinin desteği yada azarlaması oku adam ol. Adam olmak ve okumak çok farklı şeyler, keşke her okuyan adam olabilseydi, yada her adam okuyabilseydi. Önemli olan güzel bir bölüm bitirmek değil, sadece adam olabilmek asıl mesele. Hepimizin mesleğini eline aldığı bir yaşı vardır. Kimi çekirdekten yetişir, kimiyse, okulu bitirdikten sonra bir meslek sahibi olur. Ama herkese istediği işi yapmak bazen nasip olmuyor. Ama insan işini severek yapmaya başlayınca sevmediği mesleğini de sevmeye başlıyor. Her ne olursa olsun işine ruhunu benliğini katmalısın, yaptığın iş senin aynandır. Zaten başarılı olmak isteyen insan işine duyguyla bağlanır. Duyguyla bağlandığın işi, tutkuyla beslersen eğer yaptığın iş gerçekten büyüleyici olur. Eğer işini sevmeden yapıyorsun, en küçük bir zorlukta olmuyor deyip pes edersin, severek yaptığın işte ise her zorlukla mücadele edecek gücün ve fikirlerin olur, çünkü o işi seviyorsun ve kaybetmek istemiyorsun.  İnsan hayatına aldığı herşeyi sevmek zorunda aslında, sevmiyorsan zaten hayatında yeri olmamalı, gerçekten olmuyorsa bazen zorlamamalı, sevmeye çalışılmalı en azından.

Bazı insanlar sadece para kazanmak için çalışmak zorundadır, bazı insanlar diyorum ama aslında bir çoğumuz çalışmak zorundayız. Daha iyi bir hayat yaşayabilmek umuduyla her sabah kalkıp işimize gideriz. Aslında en güzel  günlerimizi, en kötü günlerimizi rahat yaşayabilmek için hepimiz çalışıyoruz. Yani gençliğimizin hayatımızın en güzel yıllarını çalışarak kaybediyoruz, yaşlandığımızda kendimize bakabilecek gücümüz olsun diye. Hayat çok tuhaf herkes şanslı doğmuyor, kimi ekmeğini taştan çıkarıyor, kimiyse işe bile gitmeden para kazanıyor. Severek yaptığın mesleğinde bir hedefin olmalı, bir kariyerin olmalı, hayallerin olmalı ve sen hep en iyisi olmalısın bunun için çaba göstermeli insan. Yoksa zamanla robot gibi  her sabah, her akşam aynı şeyi yapmaya başlıyorsun ve az önce de dediğim gibi en küçük bir zorlukta çekip gidiyorsun. O yüzden insan işini sevmeli, mesleğini iyi seçmeli, gerçi bizim ülkemiz, memurun pazarda satış yaptığı, öğretmenin şoförlük yaptığı bir yer. O yüzden mecburen başka işlerde farklı mesleklerde çalışmak zorunda kalan insanlar var. Hayatın ağır imtihanları ile  mücadele eden bir sürü insan var. Çalışmak zorunda olan evine ekmek götürmek zorunda olan insanlar var, siz mesleğinizi beğenmezken, ne iş olsa yaparım diyen insanlar var. O yüzden işinizi sevmeli ve mücadele etmelisiniz, canınızı sıkanlar olacak elbette, her iş yerinde bir yada daha fazla vardır o adam olamayanlardan. Boş boş konuşan, yaptığı en önemsiz işi bile dünyalar keşfetmiş gibi anlatan insanlar hep olmuştur her zaman da olmaya devam edecektir. Bazen başarını kıskanacaklar, bazen dedikodunu yapacaklar. Aldırmayacaksın… Muhatap bile almayacaksın. İşine özenle devam edeceksin. Sen zaten başarılısın meyve veren ağaç hep taşlanır. Sen işini ruhunla tutkularınla birleştirdiysen eğer dağlar bile vız gelir zaten aşarsın hepsini… Zaten bir süre sonra onları umursamıyorsun bile. Hep vardır bir iş yerinde çok çalışan ve çalışıyormuş gibi görünen. Yazının başında da belirttiğim gibi, keşke her okuyan adam olabilseydi, yada her adam okuyabilseydi, onlardan her yerde var malesef bir bitmediniz… diyorum bazen de küfürler ediyorum ama takmıyorum ben. Sizde işinizden başka hiçbir şeyi umursamayın sadece işinizi yapın. Hakkınızı fazlasıyla alacaksınız.

İş hayatımız hepimizden bir şeyleri alıp götürse de, çoğumuzun ömrünü çürütse de, bize kattığı öğrettiği o kadar güzel ve anlamlı anıları vardır ki, ders almasını bilene.
Çok konuşan, boş konuşan, bir işi doğru düzgün yapamayan, patronu görünce çalışıyormuş gibi yapan, bir sürü insan var bence herkes yaptığı işin kıymetini bilmeli ve anlamalı, işsiz iş arayan onca insanı bir an olsun düşünmeli, bir çoğunuzun işsiz kaldığı dönemler olmuştur. Çalışmaya alışkın insanlar için çok zor bir durum, çünkü çalışmaya alışkın insanlar çalışmadıkları zaman çok sıkılır ve bunalıma girerler. Birde paraya ihtiyacın varsa vay haline, o günlerinizi hatırlayın hep işsiz kaldığınız, parasız kaldığınız günleri o zaman belki şuan bulunduğunuz yerin kıymetini bilirsiniz. Ama şunu da unutmayın sizi sömüren bir işyerindeyseniz ilk fırsatta gitmeye bakın ve en önemlisi ailenize sevdiklerinize zaman ayırın bir daha gelmiyoruz dünyaya.

 

 

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

viewporntube indobokep classicrentcar borneowebhosting informasiku classicborneorentcar bokep indonesia