Neden Radyo Dinlemeliyiz? | Radyo TNT

Radyo TNT

Son Yazılar

Neden Radyo Dinlemeliyiz?

Hepimiz gün içinde yoruluyoruz ve çoğu günler stresli geçiyor. Sürprizlerle dolu güzel ülkemizde her an her şey olabiliyor. Bir gün daha bitiyor ve siz aracınıza binip evinize gitmek istiyorsunuz metropol bir şehirde yaşıyorsanız eğer rezalet bir trafik de can sıkıntınızı giderecek bir şeyler ararken eliniz radyoya uzanıyor.Tek tek radyo kanallarını gezmeye başlıyorsunuz. Bunu beğenmedim, burada da reklam var, buda dini radyo, offf dinleyecek hiçbir şey bulamadım deyip kapatıyorsunuz radyoyu. Türkiye’de radyolar öyle bir hal aldı ki, ya çok konuşan ne anlattığını bile bilmeyen, yada sizi hiç ilgilendirmeyen saçma sapan komik olduğunu zanneden soğuk esprililer, bir çoğumuz bu yüzden radyo dinlemekten sıkıldık ve hep ikinci planda kaldı radyo. Ülkemizde radyoculuk ilerlemedi bile her gün daha geriye gidiyor, insanların ilgisini çekecek bir yenilik de olmadı.

Yıllar önce gecenin geç bir saatinde radyo programım var şiirler okuyorum türküler çalıyorum, Canlı yayına telefonla katılan bir dinleyicim şöyle demişti;

“Az önce işten çıktım, arabama bindim, evime gidip dinlenecektim, trafikte canım sıkıldı ve elim radyoya gitti. Frekansları gezerken senin sesinde takıldım kaldım. Huzur veriyor beni dinlendiriyordu. Uzun zamandır yaşamadığım eski radyo günlerinde geri döndüm dedi.”

Sahi eskiden radyo günleri vardı. Her gece dinleyerek uyuduğumuz huzurlu sesler vardı.

Dinleyicimiz devam etti konuşmaya; “Ben seni dinlerken çocukluğuma geri döndüm, eski güzel günleri hatırladım. Şimdi evin önüne geldim ama arabamdan inip evime gidemiyorum. Öyle huzurlu ki her şey programın bitmesini bekleyeceğim” diyerek telefonu kapattı.

O zaman anladım ve dedim ki hayal gücü güçlü insanlar gerçekten ne anlatmaya çalıştığımı çok iyi anlıyor ve aradığı huzuru buluyor. Radyo bir filmi seyretmekten ziyade asıl o filmin kitabını okuyarak hayal gücünde canlandırmak gibidir. Örneğin radyo tiyatrolarında olduğu gibi, bir çoğunuz bilirsiniz. Ordaki ses efektleri bile o kadar anlam katar ve gerçekçi olurdu ki yeni bir bölümü sabırsızlıkla beklerdik. Eski radyolar hep çatı katlarında olurdu. Küçücük bir odadan milyonlara seslenen sesler insanlara mutluluk verirdi.

Teknolojinin gelişmesiyle artık radyoları hemen hemen her yerden dinleyebilirsiniz. Ama o güzel sesler o güzel radyo programları hepsi tek tek kayboldu. Bizim radyomuz Radyo TNT o güzellikleri yaşatmaya devam ediyor. Dinlemeyenler için söylüyorum mutlaka dinlemelisiniz.
Telefondan, tabletten, bilgisayardan, her alandan dinleyebileceğiniz radyomuz sizlere radyo günlerini yaşatmaya çalışıyor. Bazı geceler şiir geceleri ve unutulmayan şarkılarla hayatınıza gecenize eşlik ediyor. Gün içinde de yüreğimizde iz bırakan şarkılarla sizleri buluştuyoruz.
Radyo hepimizin yaşamına bir çok şey katmıştır. Hiç susmaması dileğiyle.

Yazan: Eray Aktaş

2 Yorum

  1. gerçekten ne kadar güzeldi eski radyolar, o güzellikleri şimdi yaşamayı insan öyle özlüyorki radyonuzu hergün dinliyorum. çok beğeniyorum başarılar dilerim

  2. Eray Aktaş şiirlere yaptığın yorumlarla ve Allah vergisi o kadife sesinle eminim bu projede de çok başarılı olacaksın.YOLUN AÇIK OLSUN

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

viewporntube indobokep classicrentcar borneowebhosting informasiku classicborneorentcar bokep indonesia