Radyo Dinlemek | Radyo TNT

Radyo TNT

Son Yazılar

Radyo Dinlemek

Teknolojinin dünyamızda hızla geliştiği bir evre içerisinde hepimiz ona ayak uydurmak yada ona yetişmek zorundaymışız gibi hissediyoruz. Bunu yaparken bir sürü yeni şey öğreniyor çoğu zaman işimizi kolaylaştırıyor ve aynı zamanda da güzel olan bir çok şeyden mahrum kalıyoruz.

Sokakta oynayan çocuklar, şimdi tabletlerde evden çıkmadan oyun oynuyorlar. Bir düşünelim bilgisayarlar ve akıllı telefonlar hayatımıza girmeden önce neler yapardık. En başta aklıma gelen şey radyo dinlemek oluyor. Hayatımızın her anında radyo dinlerdik. Eski zamanlarda radyo hayatımızı aslında o kadar çok doldurmuş ki, şuan akıllı telefonların yaptığı gibi. Gün boyunca elimizden telefonu düşürmüyor, sosyal medya hesaplarımıza bakıyor, internet sitelerinde geziyor ve artık neredeyse gazete bile almıyoruz. İstediğimiz her şeye  ulaşabiliyoruz akıllı telefonlarla. Bunu yaparken  çoğu zaman duygularımızdan uzaklaşıyor, insanlığımızı unutuyoruz, teknolojinin esiri haline gelmiş bir nesil yetişiyor. Sokağa çıkmadan yemeden, içmeden, günlerce bilgisayar oyunu oynayan insanlar var. Teknolojinin hayatımızı kolaylaştırdığı gibi bizden aldığı çok şey var. Önce bunların farkına varmalı ve kendi hayatımızı yönetebilmeliyiz. Sadece ihtiyaç halinde kullanılmalı telefonlar. Ama hepimizde alışkanlık haline geldi şarjımız bitmesin diye, diyalize bağlı hasta gibi gezenler bile var.                                                                                                                                                  

Eskiden teknoloji bu kadar yaygın değilken anlatacak bir şeylerimiz vardı bir çoğumuzun her günü farklıydı. Arkadaşlarla buluşur bir yerlere gidilir hoş sohbetler edilir, beraber radyo dinlenir, ve günler dolu dolu geçerdi. Şimdi baktığımızda ise durum çok vahim. Güzel mahallemizin güzel çocukları da evlerinde, onların sokaklarda olması lazım. Şimdilerde bir arkadaş grubu ile buluştuğunda seni özveri ile dinleyemiyor dostların. Sen anlatıyorsun onlar dinliyormuş gibi yapıyorlar, ama akılları ve gözleri telefonlarda, kim ne yazdı, kim neyi beğendi, kim neyi paylaştı, ne meraklı bir milletmişiz de haberimiz yokmuş. Diyeceğim o ki teknoloji bizden bazı değerleri alıp götürse de, bazen eskide kalmak en güzeli. Oysa öyle bir nesil olduk ki akıllı telefon kullanmayanı neredeyse aşağılayacak duruma geldik. Eskiden radyomuzu dinler, sohbetimizi eder, güler eğlenirdik. Radyo dinlemek güzeldi o zamanlar, işimiz var iken bile dinlerdik. Çünkü radyo dinlemek bizim işimizi yavaşlatamazdı, işimizden alıkoymazdı, aksine enerji verir hatta çoğu zaman bir şarkıyla efkarlanır gaza gelir özveri ile çalışırdık.  İşin aslı teknolojinin esiri olmayın. Yeni nesilleri, çocuklarımızı bunlara alıştırmayın. Hayatın güzelliklerini görün ve bunlardan en önemlisi arada bir radyo dinleyin. Radyo dinlemek her zaman iyi gelmiştir. Üstelik akıllı telefonlar gibi hayatınızdan bir şeyler çalmaz. Aksine size unuttuğunuz duygularınızı hatırlatır. Belki eski dostlarını arayıp buluşmak istersiniz. Ama telefonların kapalı olması şartı ile, yoksa ne sohbetin tadı var ne de dostlukların. Kalmadı zaten günümüzde dostluk falan, gerek yok ki sosyal medya hesaplarında konuştuğun bir sürü insan var. Doğum gününü bile oradan kutlarsın. Hasta olduğunda bir paylaşım yaparsın “ay çok hastayım” diye bir sürü geçmiş olsun mesajı gelir ama kimse çıkıp gelmez hastaneye yanına ziyaretine. Sadece yazıda kalır. Gerçek hayattan o kadar uzaklaşırsın ki. Yaşadığının farkına bile varmazsın.

Yapay dünyanın oyuncak insanları olmamak umuduyla…

Yazan: Eray Aktaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

viewporntube indobokep classicrentcar borneowebhosting informasiku classicborneorentcar bokep indonesia